⇠ Портфоліо робіт / Фотопортрети

Фотопортрет

Класичний фотопортрет це знімок одного або кількох людей, в якому «ключовим» елементом кадру є особа або особи і відповідно по площі вона превалює, заповнює більшу частину кадру. У фотопортреті є крупний план: обличчя, частина особи; плечовий портрет, погрудний, поясний фотопортрет.

Від ідеї, придуманого «образу», жанру зйомки та безпосередньо настрою залежить вибір студійної зйомки чи зйомки на природі для створення портрета. Перед фотосесією, навіть при зйомці на нейтральному фоні, не кажучи вже про інтер’єр, важливо обговорити: одяг, макіяж для дівчат, реквізит. Світлова схема має «розкривати» створений образ, посилювати і бути характерною йому, а не йти з ним у розріз. Тому фотографу так важливо це зрозуміти, відчути та створити відповідне світло.

Хоча тут також бувають винятки. Наприклад – гра на розмаїттях. Все залежить від сенсу, який ми хочемо «передати» знімком. Цей прийом найчастіше використовується у сюжетних фотографіях.

Зверніть увагуЗверніть увагу: результат фотосесії може бути використаний в нашому портфоліо, на сайті, як презентаційний матеріал, але жодним чином не може використовуватися в комерційних цілях. Конфіденційна зйомка, без публікування будь-де, обговорюється окремо.